fbpx

Mstów

Kolędowe karaoke w Mstowie

Śpiewali, klaskali, a najmłodsi nawet tańczyli. 8 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie zorganizowano dla mieszkańców koncert kolęd, w trakcie którego publiczność mogła dać upust swoim talentom wokalnym.

– Polska tradycja wykonywania pięknych, świątecznych utworów cieszy się wielką popularnością. Wiele z nich znają zarówno dorośli, jak i dzieci. I ten fakt zachęcił nas do zorganizowania kolędowania w formie karaoke – tłumaczą pomysł zorganizowania wydarzenia pracownicy mstowskiego GOK-u.

Teksty poszczególnych kolęd były wyświetlane na ekranie multimedialnym, z kolei o warstwę muzyczną zadbał grający na żywo zespół w osobach takich artystów jak Pola Błachowicz, Magdalena Drążek i Krzysztof Drynda, którym akompaniował gitarzysta Tomasz Szejka i pianista Sławomir Żydek. Wspólnie odśpiewano „Cichą noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna panna”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

– Oprócz tradycyjnych kolęd wybrzmiała również pastorałka „Mario czy już wiesz”, piosenka „Kto wie” czy chwytająca za serce „Maleńka miłość”. Nie zabrakło też utworów zagranicznych w postaci anglojęzycznego „White Christmas” czy „Feliz Navidad” po hiszpańsku – relacjonują lokalni animatorzy kultury.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter