fbpx

Kłomnice

Kolejna jednostka zostanie włączona do krajowego systemu. To już trzecia taka w gminie

fot. Urząd Gminy Kłomnice

W urzędzie gminy doszło do podpisania porozumienia, na mocy którego ruszy procedura mająca doprowadzić do włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej Karczewice-Garnek w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

15 lutego wójt Piotr Juszczyk wspólnie z bryg. Markiem Radoszem, komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz z druhem Józefem Kozą, szefem OSP Karczewice-Garnek podpisali trójstronne porozumienie. Ma ono na celu rozpoczęcie procesu włączeniu OSP Karczewice-Garnek w struktury KSRG.

– KSRG to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mająca na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń – wyjaśnia wójt Juszczyk.

System skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, ale także i inne służby oraz inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.

Podpisanie porozumienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, stanowi kolejny z etapów do wydania przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP w Karczewicach w struktury systemu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ma do tego dojść w maju.

W obszarze chronionym częstochowskiej komendy PSP do KSRG włączonych jest już czterdzieści jednostek OSP. Ta będzie kolejna i jednocześnie trzecia w samej gminie Kłomnice.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter