fbpx

Mstów

Kto wygra tegoroczną spartakiadę? Okaże się już w najbliższą sobotę

fot. LKS Warta Mstów

26 maja na terenie kompleksu sportowego LKS Warty Mstów odbędzie się trzecia edycja Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego.

Reaktywowana dwa lata temu impreza cieszy się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców powiatu. Minione przyciągały rokrocznie ponad sześciuset spragnionych międzygminnego współzawodnictwa reprezentantów swoich samorządów, od uczniów szkół podstawowych po seniorów.

Sama rywalizacja jest nietypowa. Pośród trzynastu przewidzianych do rozegrania konkurencji są również takie, których próżno szukać w oficjalnym katalogu dyscyplin olimpijskich. Najbardziej spektakularnie zapowiadają się biegi na nartach, rzuty wałkiem do celu, przeciąganie liny czy też tzw. dziurawe wiadro, w której to drużyna składająca się z czterech osób musi w jak najkrótszym czasie napełnić wodą podziurawione naczynie. Przy czym, trzy z nich muszą zasłaniać otwory swoimi palcami. Będzie mokro. Oprócz czysto sportowych emocji, liczą się przede wszystkim rekreacja i dobra zabawa.

Początek wydarzenia zaplanowano o godzinie 9.45. Drużyny przemaszerują następnie w barwnym korowodzie na arenę ponad czterogodzinnych zmagań. A w tych uczestniczyć będą również włodarze gmin. Organizatorzy zaplanowali bowiem samorządowy turniej vip-ów w piłce nożnej.

W dotychczasowych cyklach triumfy święcili zawodnicy z Mykanowa. Zresztą całe podium zaanektowane zostało do tej pory przez trzy gminy. W 2016 roku na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej znalazły się Konopiska, a stopień niżej Lelów. W ubiegłym – to lelowscy sportowcy zepchnęli kolegów z Konopisk na trzecie miejsce. Czy w tym roku wspomniane ekipy znajdą swoich pogromców? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter