fbpx

Kłomnice

Mrówka CUP. Lokalny przedsiębiorca zorganizował turniej dla dzieciaków

fot. Kamil Klicz

2 maja kłomnicka hala sportowa stała się areną futbolowej rywalizacji dziecięcych drużyn. Były i sportowe emocje i nieograniczone ilości pizzy.

Organizatorami historycznie pierwszej imprezy pod szyldem Mrówka CUP byli Mini Mrówka Garnek oraz UKS Akademia Sportu Garnek. Początkowo miała się ona odbyć na świeżym powietrzu, na terenie obiektu w Rzekach Wielkich. Niekorzystne warunki atmosferyczne wymusiły jednak jej przeniesienie pod dach. Tutaj na wysokości zadania stanął honorowy patron wydarzenia wójt Piotr Juszczyk, który udostępnił halę sportową w Kłomnicach.

Do piłkarskiej rywalizacji przystąpiło osiem drużyn. Cztery w kategorii żaków, czyli tych do lat dziesięciu, a kolejne stanowili młodziki do lat trzynastu.

– Wszystkie mecze trwały po piętnaście minut, ale było to piętnaście minut pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Jak na dobrych gospodarzy przystało „Mróweczki” niestety przegrały wszystkie mecze, ale za to goście odjechali w bardo dobrych humorach. Po zakończonych rozgrywkach był poczęstunek. Każdy z dzieciaków dostał tyle pizzy, ile tylko był w stanie zjeść i to była chyba największa nagroda dla wszystkich. Impreza była bardzo udana i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że za rok odbędzie się jej druga edycja – mówi Kamil Klicz, współorganizator turnieju.

Dla wszystkich uczestników przygotowano również pamiątkowe medale oraz drobne upominki. A zwycięzcy wznieśli w górę okolicznościowe puchary.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter