fbpx

Mstów

Miejscowy klub sportowy wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez ARiMR

fot. Urząd Gminy Mstów

KS „Iskra” Mokrzesz znalazł się w gronie dwudziestu klubów z całej Polski, które zostały nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Aby wziąć udział w zorganizowanym przez ARiMR wydarzeniu, należało nakręcić krótki materiał filmowy prezentujący zmagania swojego klubu piłkarskiego działającego na terenach wiejskich. Jury oceniało nie tylko nawiązanie do tematu konkursu, ale i jakość nagrania, technikę wykonania, a także kreatywność. Finalnie wyróżnionych zostało dwadzieścia klubów z terenu kraju. Autorzy filmików w przygotowanych produkcjach chwalili się nie tylko swoją treningową codziennością, ale i najciekawszymi akcjami na boisku.

KS „Iskra” Mokrzesz zajął dziewiąta lokatę. Za wyróżniony film klub otrzymał profesjonalną i w pełni wyposażoną torbę medyczną. Nagrodę z rąk pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w jej siedzibie odebrali członkowie zarządu „Iskry”.

– Kluby piłkarskie to miejsca, które łączą społeczności wiejskie. Często trenerzy czy działacze klubów są rolnikami, a wychowankowie pomagają w gospodarstwach. Właśnie to powiązanie, tę wspólnotę chcieliśmy zobaczyć w pracach – mówił Tomasz Nowakowski, prezes ARiMR podczas uroczystości.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter