fbpx

Kłomnice

Mieszkaniec Kłomnic zdobył tytuł Sołtysa Roku

fot. Piotr Biernacki

Stanisław Matuszczak z Kłomnic został jednym z laureatów szesnastej edycji ogólnopolskiego konkursu Sołtys Roku 2017. Za swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności został wyróżniony także podczas ostatniej sesji rady powiatu.

Uroczyste wręczenie nagród dwunastce laureatów z całego kraju miało miejsce 11 czerwca podczas finałowej gali w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów oraz redakcję Gazety Sołeckiej jest promowanie najbardziej aktywnych osób, które swoją pracą przyczyniają się do rozwoju małych, lokalnych wspólnot.

Oceniając zgłoszone kandydatury kapituła brała pod uwagę przede wszystkim wpływ działalności pretendentów na integrację społeczności lokalnej, jak również jej ostateczne rezultaty. Liczyły się ponadto kwestie podejmowania inicjatyw o szerszym, ponadlokalnym spektrum. Niebagatelną rolę na końcowy sukces miał także czas sprawowania funkcji sołtysa oraz dalekosiężne plany związane z działalnością sołectwa.

– Serdecznie gratuluję Stanisławowi. Efekty jego wieloletniej pracy dla naszej gminy oraz powiatu zostały dostrzeżone i docenione na arenie krajowej. To nie tylko jego osobisty sukces, ale również wielka promocja dla naszego samorządu. Dziękuję mu za jego ogromne poświęcenie i zaangażowanie – komentuje Piotr Juszczyk, wójt gminy.

fot. Piotr Biernacki

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter