fbpx

Mstów

Mstów kusi atrakcyjnymi działkami na Jurze. Przetarg pod koniec maja

fot. Urząd Gminy Mstów

Ci, którzy marzyli o zamieszkaniu w malowniczym zakątku Jury będą mieli wkrótce niepowtarzalną okazję, by zrealizować swoje plany. Przynajmniej w zakresie zakupu atrakcyjnej działki budowlanej. Mstowski urząd ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż trzydziestu dwóch takich nieruchomości w miejscowości Zawada. To finalny akt przygotowywanego od kilku lat przez władze gminy projektu „Malinowego Osiedla”.

Wszystko zaczęło się od zatwierdzenia przed pięcioma laty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wszystkich miejscowości w gminie, co pozwoliło uporządkować dokumentacje planistyczne, a także wydzielić nowe tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. W 2018 roku wybudowano tam wodociąg i przeprowadzono geodezyjny podział nieruchomości.

– Działki są położone w atrakcyjnej lokalizacji, z widokiem na meandrującą w oddali Wartę, około czterech kilometrów od centrum Mstowa. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią malownicze tereny rolne i leśne, między innymi Góra Wał, Chrapoń, Źródła Stoki. Od północnej strony przylegają do wyasfaltowanej ulicy Polnej na kierunku Mstów-Krasice, a od strony wschodniej do ulicy Głównej w Zawadzie – zachwalają mstowscy urzędnicy.

Niewątpliwym atutem oferty są również proponowane ceny zakupu. Średni koszt 1 m2 oscyluje bowiem w granicach 35 zł netto. Działki mają powierzchnię od nieco ponad 800 do 1,5 tys. m². Najtańszą wystawiono za 28 tys. zł, a tę najdroższą wyceniono na 52 tys. zł. Nabywcy do wylicytowanych kwot będą musieli dopłacić jeszcze 23 proc. VAT.

– Kompleksowe uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dało mieszkańcom szerokie możliwości, aby się budować i mieszkać na naszym terenie. Zainteresowanie zakupem nieruchomości jest bardzo duże. Budownictwo mieszkaniowe, zapraszanie nowych mieszkańców na malowniczy, jurajski teren naszej gminy, jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju naszego samorządu – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Sprzedaż nieruchomości rozpocznie się 29 maja, o godz. 12 w urzędzie gminy. Aby można było wziąć udział w licytacji, do 25 maja zainteresowani muszą wpłacić wadium na konto bankowe, w wysokości określonej w ogłoszeniu o sprzedaży. Jego pełną treść można znaleźć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter