fbpx

Mstów

Na przebudowę tego mostu gmina dostała dwa i pół miliona złotych

fot. Urząd Gminy Mstów

Kierowany przez wójta Tomasza Gęsiarza samorząd wystarał się o środki na modernizację archaicznego już mostu na rzece Warcie w Kłobukowicach. Na konto urzędu trafi niebawem 2,5 mln zł na ten cel.

Mocno zniszczony obiekt mostowy w Kłobukowicach leży w ciągu drogi gminnej, która łączy wspomnianą miejscowość i Łuszczyn.

– Obecna konstrukcja tego drewnianego mostu oparta jest na licznych palach betonowych i metalowych. Nie jest ona stabilna. Nie ma tam ciągu pieszo-rowerowego, a ruch odbywa się po jezdni wykonanej z drewnianych bali. Takie rozwiązanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników, dlatego za sprawę wysoce priorytetową uznaliśmy konieczność przeprowadzenia stosownej modernizacji – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Szczegóły całego przedsięwzięcia zostaną precyzyjnie określone w dokumentacji projektowej. Póki co wiadomo jedynie, że minimalna rozpiętość tego obiektu ma wynieść około trzydziestu pięciu metrów, a szerokość około dziesięciu metrów.

– Przy czym szerokość jezdni będzie liczyć około siedmiu metrów. Powstanie również ciąg pieszo-rowerowy o dwu i półmetrowej szerokości – dodaje włodarz Mstowa.

Podczas prac przy obiekcie planowana jest przebudowa biegnącej po konstrukcji mostu sieci wodociągowej, która zasila położone przy rzece Warcie miejscowości Kłobukowice i Łuszczyn.

Środki, które gmina pozyskała na wspomnianą inwestycję, pochodzą z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”. Czwarta edycja tego programu dedykowana jest samorządom, w których w latach ustroju słusznie minionego funkcjonowały tzw. PGR-y.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter