fbpx

Mstów

Następne zadanie w ramach inicjatywy sołeckiej. Tym razem zrealizowane w Srocku

fot. Urząd Gminy Mstów

Kolejne sołectwo inwestuje w zagospodarowanie swoich terenów rekreacyjnych. To Srocko, gdzie właśnie zamontowano szereg urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Zakup i montaż dziewięciu elementów wspomagających rekreację ruchową został dofinansowany w oparciu o konkurs „Inicjatywa Sołecka 2020”, który organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Za wkład własny posłużyły środki z funduszu sołeckiego. Specjalny wniosek z kolei złożył urząd gminy.

Teren, o którym mowa, położony jest w centralnej części miejscowości, tuż obok remizy. To w zasadzie jedyna przestrzeń w Srocku, którą można było przeznaczyć na ten cel. Wcześniej aktywne spędzanie wolnego czasu w tej okolicy było mocno ograniczone. Właśnie ze względu na brak odpowiedniego zaplecza i wyposażenia.

Teraz do dyspozycji mieszkańców jest liczący dwadzieścia pięć metrów zjazd linowy, karuzela tarczowa z siedziskami, orbitrek, prasa nożna, krzesło do wyciskania, motyl klasyczny, street workout, wioślarz i twister. Zamontowany został także kosz na śmieci. Jak przekonują lokalni urzędnicy, zakupione urządzenia spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.

– Powyższa inwestycja pozwoli osobom w każdym wieku na prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, a dodatkowo łączy aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu — podkreślają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter