fbpx

Miedźno

Nowa funkcja byłej szkoły w Izbiskach. Powstała nowoczesna świetlica wiejska

fot. Urząd Gminy Miedźno

Świetlica wiejska na parterze i dwa mieszkania na górnym poziomie to efekt zakończonej przebudowy budynku po byłej szkole w Izbiskach. Kompleksowa rewitalizacja kosztowała niemal 1,2 mln zł.

16 maja przedstawiciele samorządu oraz zaproszeni przez wójta Piotra Derejczyka goście mogli na własne oczy przekonać się, jak wielką metamorfozę przeszedł ten ważny dla lokalnej społeczności obiekt.

– Przebudowa i rozbudowa byłej szkoły w Izbiskach pozwoliła nam stworzyć reprezentacyjną przestrzeń – nowoczesną świetlicę wiejską na potrzeby sołectwa. Górny poziom to z kolei dwa lokale mieszkalne. Nowy obiekt jest przyjazny także dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo szybko, trwały około roku – podkreśla włodarz Miedźna.

Przebudowany obiekt ma blisko 380 m² powierzchni użytkowej. Sam parter, gdzie mieści się wspomniana świetlica, to prawie 182 m², piwnice to 50 m², a dwa mieszkania na górnym poziomie to prawie 150 m².

– Remont obiektu objął wszystkie poziomy, od piwnic, przez parter po poddasze. Rozbudowane zostały klatki schodowe, wzmocniono stropy i wymieniony dach. Podobnie jak wszystkie instalacje wewnętrzne. Budynek ponadto zyskał nowoczesną elewację oraz przeszedł kompleksową termomodernizację, od wymiany okien i drzwi po docieplenie ścian i stropodachu. Jest także nowa kotłownia i instalacja centralnego ogrzewania – wymienia wójt Piotr Derejczyk. – Celem było stworzenie przestrzeni do podtrzymywania lokalnych więzi społecznych. Taką funkcję swoistego centrum życia sołeckiego ma pełnić właśnie nowa świetlica wiejska – dodaje.

Z tego też względu zadbano o elementy, które mają temu się przysłużyć. Oprócz głównej sali spotkań urzędnicy zaprojektowali również doposażoną kuchnię, pomieszczenia socjalne, składziki, spiżarnię i oczywiście sanitariaty. 

Na uroczystości oficjalnego otwarcia najnowszej samorządowej inwestycji, obecny był także gość specjalny. Włodarz zaprosił na wydarzenie Ryszarda Suligę, burmistrza Koniecpola, któremu również przypadło w udziale przecięcie symbolicznej wstęgi. Gminy obecnie bardzo mocno ze sobą współpracują w ramach spółki SIM Śląsk Północ, która na obszarze obu samorządów będzie budować mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu w Koniecpolu oraz w Ostrowach nad Okszą.

fot. Urząd Gminy Miedźno

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter