fbpx

Mstów

Nowa remiza w Mstowie. Zakończyła się modernizacja dotychczasowego budynku garażowego

fot. Urząd Gminy Mstów

Kluczowa, zarówno pod względem aktywności, jak i ilości wyjazdów jednostka OSP w powiecie częstochowskim, na 110-lecie swojego istnienia doczekała się nowej, wysoce funkcjonalnej strażnicy.

Działająca na co dzień w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym jednostka z Mstowa do niedawna dysponowała jednym, niepodpiwniczonym parterowym budynkiem garażowym.

– Składał się on z dwóch brył zróżnicowanych wysokościowo, które były wybudowane w różnych okresach czasu – informują miejscowi urzędnicy.

Tyle co zrealizowany przy ulicy Partyzantów projekt objął rozbudowę budynku o trzy nowe stanowiska garażowe dla floty samochodowej, jaką dysponuje wspomniana jednostka. Każde z nich wyposażono w odsysacz spalin, składający się z belki jezdnej oraz prowadnicy.

– Przewód posiada uchwyt z wbudowanym elektromagnesem do mocowania zwory przymocowanej do karoserii samochodu. Przy wyjeździe z garażu następuje automatyczne odłączenie ssawy. Spaliny wyprowadzone są nad dach przez wentylator dachowy, umiejscowiony na podstawie dachowej – informuje urząd gminy.

Ponadto wykonawca przebudował istniejącą część tak, by dostosować ją do nowego układu funkcjonalnego.

– Zamontowane zostały trzy bramy garażowe podnoszone elektrycznie z przeznaczeniem na samochód ciężarowy i dwie mniejsze otwierane ręcznie. Od strony północnej pojawiła się wiata na samochód bojowy, ekipa budowlana wykonała izolację pionową fundamentów i ścian, a także instalację rozprowadzającą wody opadowe. Na koniec wykonawca utwardził kostką ekologiczną teren przed remizą, przełożył istniejący chodnik, ciąg jezdny i ciągi piesze – wymieniają pracownicy miejscowego urzędu.

W budynku, obok części bojowej, powstała dodatkowo część magazynowa z przeznaczeniem na sprzęt pożarniczy oraz socjalno-sanitarna wyposażona w szatnię, dyżurkę, wc, umywalkę i natrysk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter