fbpx

Mstów

Obiekt po całości jak nowy. Najpierw termomodernizacja, a ostatnio także remont wnętrza

fot. Urząd Gminy Mstów

Budynek Szkoły Podstawowej im. Św. Huberta w Krasicach przeszedł kompleksową metamorfozę. Po niedawno przeprowadzonej termomodernizacji i zrealizowanych w środku pracach remontowych obiekt zupełnie zmienił swoją oprawę.

Jak informuje urząd gminy, zakres termomodernizacji objął między innymi docieplenie ścian i remont dachu budynku szkoły, jego przebudowę nad salą przedszkolną, a także modernizację kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania.

– Ponadto wyremontowane zostały kominy i ławy kominiarskie, jak i również wykonano instalację odgromową, pojawiły się nowe parapety okienne i system rynnowy – precyzują urzędnicy.

Później przyszedł czas na prace remontowe wewnątrz budynku.

– Oddział przedszkolny zyskał pojemną szafę na zabawki i materiały potrzebne do pracy w przedszkolu – relacjonuje Magdalena Heręży, p.o. dyrektora placówki w Krasicach.

Ekipa remontowa przemalowała ściany sali, a na ich dolnej część ułożono marmolit. Podobny tynk w połączeniu ze strukturalnym pojawił się też w dwóch salach lekcyjnych oraz na dolnym i górnym holu budynku.

Na podłodze w salach położona została nowa wykładzina, z kolei ta w holu posiada dodatkowo właściwości antypoślizgowe.

– W holu górnym zabudowano drewniane schody prowadzące na strych, natomiast z głównego holu do pomieszczenia socjalnego, gdzie przy okazji doprowadzono ciepłą wodę, przeniesiony został zlewozmywak. W tym samym pomieszczeniu zamontowano dużą szafę, która pomieściła pomoce dydaktyczne oraz materiały biurowe. Obok niej stanęła specjalna metalowa szafa z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne i odczynniki chemiczne – dodaje dyrektor Heręży.

Jak podkreśla szefowa placówki w Krasicach, wszystkie przeprowadzone prace znacząco poprawiły estetykę szkoły oraz komfort pracy zarówno uczniów, jak i pedagogów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter