fbpx

Mstów

Pieniądze z Katowic umożliwią oczyszczenie zbiornika i wyposażenie świetlicy wiejskiej

fot. Urząd Gminy Mstów

Dwa zadania z terenu Kobyłczyc i Srocka znalazły się na liście rankingowej i zostaną dofinansowane w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

Celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach wspomnianego konkursu mogły ubiegać się sołectwa za pośrednictwem gmin.

5 lipca w podczęstochowskim Olsztynie przedstawiciele dziewiętnastu samorządów z subregionu północnego podpisali umowy, w ramach których dofinansowano w sumie dwadzieścia osiem sołeckich przedsięwzięć. W przypadku mstowskiego samorządu na liście rankingowej znalazły się dwie inicjatywy.

– Chodzi o zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Kobyłczycach i doposażenie świetlicy wiejskiej w Srocku, które mają wpłynąć ma zwiększenie integracji i aktywności społecznej mieszkańców sołectwa – informuje wójt Tomasz Gęsiarz, który na podpisanie umowy udał się z Marią Skibińską, skarbnik gminy.

W ramach pierwszego z zadań gmina planuje uporządkować i oczyścić zbiornik wodny w Kobyłczycach. Z jego dna usunięty zostanie zalegający muł, a także wyregulowane i umocnione zostaną brzegi.

– W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika znajduje się plac zabaw, altana oraz siłownia zewnętrzna na świeżym powietrzu. Te elementy idealnie uzupełniają walory rekreacyjne terenu, a sama realizacja w znaczny sposób poprawi estetykę oraz wizerunek miejscowości Kobyłczyce – podkreślają lokalni urzędnicy.

Jeśli zaś chodzi o doposażenie świetlicy wiejskiej w Srocku, to w tym przypadku zaplanowano zakup wyposażenia do budynku dawnej remizy, która w ubiegłym roku została gruntownie przebudowana i wyremontowana.

– Aktualnie obiekt spełnia funkcję świetlicy wiejskiej, co pozwala mieszkańcom na kreatywne i aktywne spędzanie czasu. Za środki pozyskane w ramach „Inicjatywy Sołeckiej” zakupione zostaną namioty i ławki festynowe, krzesła, szafy z wieszakami, szafy na sprzęt, stół do tenisa, konsola do gier oraz gry edukacyjne – dodają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter