fbpx

Kłomnice

Piknik w drugi weekend sierpnia. W tym roku wędkarze znów walczyli o puchar wójta

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Sierpniowe piknikowanie w Zdrowej ma już długą, trzynastoletnią tradycję. Nieodłącznym elementem corocznych edycji są zawody wędkarskie. Tegorocznej odsłonie towarzyszyły również występy artystyczne i pokazy strażackie. Nie zabrakło też typowo charytatywnego elementu, podczas którego mieszkańcy mieli okazję wesprzeć rehabilitację druha z miejscowej OSP.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurencje wędkarskie i tym razem rozegrane zostały w dwóch kategoriach. Dla dzieci oraz dla dorosłych. Jako pierwsi wędkowali najmłodsi. Na szczycie podium stanął Dorian Cubała, tuż za nim uplasowała się Julia Szymocha, a trzecie miejsce przypadło Oliwierowi Dąbrowskiemu. Zwycięzcy sobotnich zmagań otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Nazajutrz wczesnym rankiem przy zbiorniku rodzimej ochotniczej straży pożarnej pojawili się z kolei starsi wędkarze. W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięzcą zawodów został Piotr Klekot. Drugie miejsce zajął Adamem Worwąg, kolejne Michał Gałwa. W imieniu wójta puchary i nagrody wręczał Adam Śliwakowski, zastępca Piotra Juszczyka.

Zakończenie zmagań wędkarskich rozpoczęło automatycznie kolejny etap piknikowego programu. Licznie przybyli uczestnicy mieli okazję poobserwować pokazy akrobatyczne w wykonaniu uczniów zrzeszonych w uczniowskim klubie sportowym z Kruszyny. Na scenie zadebiutowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zdrowianki, występ dał również zespół taneczny Senioritki z Kłomnic.

– W rolę popołudniowej gwiazdy wcielili się muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mykanów – mówi Michał Łągiewka, pracownik urzędu gminy. – W trakcie pikniku nie zabrakło także animacji dla dzieci czy malowania twarzy najmłodszych uczestników. Odbyła się również tradycyjna strażacka loteria fantowa. Dochód z niej przeznaczono na zakup sprzętu pożarniczego i umundurowania. Piknikowi towarzyszył pokaz motocykli crossowych, motorowerów i quadów – dodaje.

Miejscowi strażacy zorganizowali pokaz gaszenia tłuszczów oraz cieczy palnych. Każdy z uczestników, pod warunkiem, że uprzednio przyodział się w specjalny ubiór i hełm, mógł spróbować swoich sił w gaszeniu.

fot. Urząd Gminy Kłomnice

– Pokazowi towarzyszyła pogadanka o tym jak gasić pożar tłuszczu powstały na przykład w domowej kuchni oraz jak radzić sobie z niewielkimi pożarami innych palnych cieczy – nadmienia Łągiewka.

Piknik w Zdrowej stał się też doskonałą okazją, by wesprzeć wracającego do zdrowia sąsiada. Organizatorzy wydarzenia zainicjowali zbiórkę, z której dochód przeznaczony został na rehabilitację Jakuba Gonery, strażaka z miejscowej OSP, który jakiś czas temu uległ poważnemu wypadkowi, a teraz przechodzi rehabilitację.

– Zbiórka będzie prowadzona do końca roku, a datki można wrzucać do puszek znajdujących się w sklepie sąsiadującym z naszą remizą – informuje Michał Łągiewka zachęcając jednocześnie do okazania druhowi Gonerze solidarności i wsparcia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter