fbpx

Mstów

Piłkarze z Krasic korzystają już z odnowionego boiska

fot. Urząd Gminy Mstów

„Biała Gwiazda” Krasice, klub który w ubiegłym roku po raz pierwszy uzyskał historyczny awans do klasy „A”, mecze rundy jesiennej rozgrywał już na zmodernizowanym obiekcie. Inwestycja możliwa była dzięki dofinansowaniu, jakie klub pozyskał w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski.

Wniosek złożony przez władze klubu w ubiegłym roku został pozytywnie zweryfikowany i finalnie znalazł się na liście rankingowej uprawniającej do otrzymania środków pieniężnych. Zadanie udało się zrealizować jeszcze w tym roku. Odnowienie boiska w Krasicach to część większego projektu, który poza wspomnianą miejscowością obejmuje także modernizację obiektów w Jaskrowie, Mstowie, Pniakach Mokrzeskich i Małusach Wielkich.

Usytuowane przy szkole w Krasicach boisko charakteryzuje nie tylko rozkładana z rolki trawiasta murawa, ale i złożony z dwunastu zraszaczy system nawodnienia. W tym roku klub we własnym zakresie zamontował także małą trybunę sportową, która liczy pięćdziesiąt dwa siedziska. Obok powstały też wiaty dla rezerwowych zawodników.

– Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego boiska. Podziękowania za przychylność oraz pomoc w realizacji tej ważnej dla miejscowości i „Białej Gwiazdy” Krasice inwestycji w szczególności należą się wójtowi i radzie gminy Mstów na czele z Moniką Pardela, radną z Krasic – nie ukrywają satysfakcji władzę klubu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter