fbpx

Mstów

Plac budowy przekazany. Wkrótce startuje duża inwestycja

fot. Urząd Gminy Mstów

Rusza przebudowa drogi powiatowej 1024S i 1028S na odcinku od Rzerzęczyc, przez Skrzydlów do Krasic.

Modernizacja obejmująca biegnące przez gminy Mstów i Kłomnice arterie uzyskała 12,7 mln zł dofinansowania w ramach drugiej edycji finansowanego przez podatników tzw. Polskiego Ładu. Inwestycja realizowana będzie przez powiat częstochowski, przy współpracy ze wspomnianymi samorządami.

– Całość prac pochłonie blisko 17,7 mln zł. W ramach zadania planowana jest przebudowa ponad siedmiu i pół kilometra drogi powiatowej 1024S i budowa zatoki autobusowej w Skrzydlowie. Droga ma bezpośrednie połączenie z DK91 w gminie Kłomnice oraz z drogą wojewódzką DW786 w Mokrzeszy – informują miejscowi urzędnicy.

To niezwykle konieczna inwestycja. Stan obecnej nawierzchni charakteryzują liczne ubytki, spękania oraz przełomy.

– Na terenie naszej gminy zadanie obejmuje przebudowę drogi na całym odcinku Skrzydlów-Łuszczyn-Krasice. Wykonane zostaną warstwy podbudowy, stabilizacja podłoża, warstwa ścieralna i wiążąca nawierzchni oraz odwodnienie. W Krasicach położony zostanie też chodnik. Całość uzupełni oznakowanie poziome i pionowe – dodają pracownicy urzędu gminy.

Jak podkreślają, realizacja tego zadania poprawi stan bezpieczeństwa infrastruktury drogowej, dostępność komunikacyjną regionu oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej najbliższej okolicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter