fbpx

Kłomnice

Powstaje strategia rozwoju gminy na kolejne osiem lat

fot. Freepik

Lokalne władze rozpoczęły prace nad wdrożeniem nowej strategii rozwoju kłomnickiego samorządu. Jednym z etapów opracowania dokumentu są konsultacje z mieszkańcami i poznanie ich opinii, wizji i sugestii co do potrzeb na najbliższe kilka lat. Apelują więc o wypełnienie krótkiej ankiety.

Strategia Rozwoju Gminy Kłomnice na lata 2022-2030 ma być kluczowym i jednym z najważniejszych narzędzi dalszego kształtowania coraz wyższego poziomu życia mieszkańców. Jej uchwalenie jest niezbędne, aby móc ubiegać się o szereg funduszy pomocowych, w tym unijnych środków.

– Jest to dokument, który wyznacza główne kierunki rozwoju naszej gminy na kolejne lata, wskazuje kierunki rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego gminy, pozwala sięgnąć po środki finansowe na ważne projekty, między innymi z zakresu szeroko pojętej infrastruktury społecznej – mówi wójt Piotr Juszczyk.

Jak podkreśla włodarz, przeprowadzone konsultacje pozwolą poznać najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

– Zapisy strategii będą miały decydujący wpływ na działania ukierunkowane na zaspakajanie potrzeb lokalnej społeczności, a w efekcie na jakość życia mieszkańców w nowej perspektywie unijnej – dodaje Juszczyk i zachęca, by mieszkańcy zaangażowali się w ten temat.

Ankieta jest przejrzysta, przyjazna dla respondentów i w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Można ją wypełnić online na stronie internetowej urzędu gminy (tutaj), a dla tych, którzy preferują tradycyjną formę, pożądaną ilość egzemplarzy można pobrać w punkcie informacyjnym.

Konsultacje potrwają do końca lipca.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter