fbpx

Kłomnice

Projekt szkoły w Kłomnicach z Europejską Odznaką Jakości

fot. Pixabay

W poprzednim roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Kłomnicach realizowała projekt eTwinning „Welcome to web 2”. Niedawno wyróżniono go Europejską Odznaką Jakości. 

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów. Odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności na miarę XXI wieku. Jak podkreślono na stronie internetowej działania, w projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia.

Realizowane przez lokalną podstawówkę działanie, poza krajowym podwórkiem, zyskało wcześniej uznanie również w Rumunii i Turcji. To spowodowało, że zostało nominowane do europejskiej nagrody. Głównymi kryteriami branymi pod uwagę w ocenie były między innymi innowacja pedagogiczna, integracja z programem nauczania, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej czy osiągnięte rezultaty.

Spośród lokalnej młodzieży w programie wzięła udział dwunastka wychowanków placówki. To Natalia Bilka, Zuzanna Fidler, Zuzanna Perlińska, Zuzanna Krajewska, Helena Tutka, Nadia Zaskórska, Wiktoria Łysoń, Amelia Postolska, Mateusz Dróżdż, Mateusz Wojciechowski, Jakub Bedlechowicz i Fabian Zasępa. 

– Celem projektu było zapoznanie biorących w nim udział uczniów z różnymi aplikacjami, które można wykorzystać w procesie uczenia się i nauczania, usprawnienie umiejętności pracy z komputerem, podniesienie kwalifikacji językowych, wzbudzenie i utrzymanie motywacji do nauki języka angielskiego, rozwój kreatywności, pewności siebie, umiejętności planowania, współpracy i odpowiedzialności wśród uczniów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy – podkreśla Karolina Gonera z kłomnickiego urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter