fbpx

Mstów

Przebudowa i remont jednej z ulic. Chodzi o Hektarową

fot. Urząd Gminy Mstów

Urzędnicy z Mstowa rozstrzygnęli niedawno przetarg na przebudowę i remont drogi gminnej biegnącej wzdłuż ulicy Hektarowej w Jaskrowie.

Jak deklaruje włodarz Mstowa, całość prac związanych z liczącym blisko tysiąc czterysta metrów odcinkiem ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.

– To długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców Jaskrowa. Jej stan jest daleki od idealnego, bowiem istniejąca nawierzchnia posiada liczne wyboje i nierówności – przekonuje wójt Tomasz Gęsiarz.

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza, obejmująca niewiele ponad dziewięćset pięćdziesiąt metrów drogi, dotyczyć będzie wykonania robót pomiarowych i ziemnych, przepustu i zabezpieczenia sieci, a następnie położenia warstw podbudowy oraz nawierzchni bitumicznej.

– Szerokość drogi wynosi trzy i pół metra z mijanką do sześciu metrów. W ramach remontu przewidziano bitumiczną jezdnię drogi, ułożoną w dwóch warstwach, na podbudowie z kruszywa. Na całym odcinku planuje się ułożenie poboczy o szerokości pół metra – dzielą się ze szczegółami lokalni urzędnicy.

Druga część zadania zogniskuje się na przebudowie drogi na odcinku liczącym czterysta trzydzieści pięć metrów. W jej zakres wejdzie choćby wykonanie trzy i pół metrowego zjazdu, robót pomiarowych i ziemnych, przepustu i zabezpieczenia sieci, ale i podbudowy czy nawierzchni bitumicznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter