fbpx

Mstów

Przegląd placów, jak co sezon

fot. Urząd Gminy Mstów

W minionym miesiącu został wykonany przegląd i cząstkowy remont gminnych placów zabaw. Urzędnicy zlecają te prace cyklicznie od lat, bowiem w wyniku eksploatacji urządzenia niszczeją i corocznie trzeba powtarzać akcję ich naprawy.

Zakres realizacji objął między innymi place zabaw w Kłobukowicach, Łuszczynie, Krasicach, Jaźwinach, Pniakach Mokrzeskich, Kuśmierkach, Mokrzeszy, Kobyłczycach, Małusach Wielkich, Małusach Małych, Brzyszowie, Srocku, Gąszczyku, Jaskrowie, Wancerzowie, Cegielni, Zawadzie, Latosówce, Kucharach. W Mstowie natomiast sprawdzono obiekty przy ulicy Wolności i Skłodowskiej-Curie, terenach rekreacyjnych przy urzędzie gminy i Skale Miłości oraz przy zbiorniku Tasarki w Mstowie.

Jak informuje urząd gminy, tym samym wymieniono i zamontowano niezbędne uszkodzone elementy. Chodzi głównie o łańcuchy, kotwy, sprężyny, odbojniki, siedziska, belki czy deski. Niektóre komponenty, które nie nadawały się do użytku lub były mocno zniszczone, zostały zlikwidowane.

– Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe rozmieszczenie urządzeń, zgodność z normami oraz ich bezpieczne zakotwienie do podłoża – wyjaśnia wójt Tomasz Gęsiarz.

Z gminnego budżetu zakupiono również kilka nowych urządzeń. To choćby potrójne huśtawki, jak te które stanęły w Brzyszowie, Srocku i przy przedszkolu w Wancerzowie. Podwójne
w Kobyłczycach i w Mstowie koło ośrodka zdrowia, a także zestaw zabawowy ze ślizgiem, trapem i dwiema wieżami w Jaskrowie przy ulicy Willowej. W Małusach Małych, Małusach Wielkich, Brzyszowie i Mstowie pojawiły się tyrolki. Przy Curie-Skłodowskiej, w ostatniej z wymienionych miejscowości, posadowione zostało z kolei urządzenie siłowe w postaci wahadła i stepera, a przy tamtejszej podstawówce dwa sprężynowce. Ponadto plac zabaw przy placówce został dodatkowo zyskał nowe ogrodzenie panelowe. Wymienione zostało również pokrycie dachowe altan przy molo nad Zalewem Tasarki.

– Nowe urządzenia są już wykonane z nowoczesnych materiałów. Są też bardziej bezpieczne i trwałe, gdyż metal lub inne stosowane obecnie tworzywa zapewniają nieporównywalnie większą jakość niż stare elementy drewniane sprzed kilkunastu lat. Wszystkie wymienione zabiegi i prace w tym zakresie realizujemy po to, by dzieci mogły bezpiecznie bawić się na terenach rekreacyjnych i placach zabaw, szczególnie w okresie wakacyjnym – podkreśla włodarz Mstowa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter