fbpx

Mstów

Przemarsz, msza i okolicznościowe przemówienia. Tak w gminie uczczono Dzień św. Floriana

fot. Urząd Gminy Mstów

Międzynarodowe Święto Strażaków, które co roku obchodzone jest 4 maja, tradycyjnie łączone jest z obchodami upamiętniającymi św. Floriana, patrona wszystkich druhów. Tym razem uroczystości w Mstowie odbyły się dzień wcześniej.

Wydarzenie rozpoczęła zbiórka pododdziałów i pocztów sztandarowych jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, których członkowie ustawili się w szyku przed miejscowym urzędem. Chwilę później druh Marek Wróbel, który tego dnia przewodził uroczystościom, złożył wójtowi Tomaszowi Gęsiarzowi zwyczajowy meldunek. Po przeglądzie i powitaniu uczestników, zebrani przemaszerowali pod figurę św. Floriana, gdzie następnie odpalono znicz.

Chwilę później wszyscy udali się do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie, na uroczystą mszę, którą celebrował ks. Zdzisław Siuta, a homilię wygłosił ks. Feliks Popielewicz. Uczestnicy nabożeństwa modlili się o błogosławieństwo i pomyślny przebieg wszystkich akcji, w których udział biorą ochotnicy z najbliższej okolicy. Kolejnym etapem był paradny przemarsz z kościoła na plac przed urzędem gminy.

– Wszystkim strażakom dziękuję za zaangażowanie, wspieranie naszego strażackiego środowiska oraz krzewienia postaw niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Życzę dalszych osiągnięć i satysfakcji z realizacji własnych działań, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zawodowym i społecznym – podkreślano w przemówieniach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter