fbpx

Kłomnice

Przez trzy sierpniowe wtorki będą się uczyć sztuki przetrwania

fot. Pixabay

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach wraz z Fundacją na rzecz Promocji i Rozwoju Sołectwa Karczewice przygotowują warsztaty survivalowe. Co istotne, dzięki pozyskanej przez fundację dotacji, całkowicie bezpłatne dla uczestników.

W przygotowania zaangażowały się również placówki oświatowe z Garnka i Rzerzęczyc. To właśnie na terenie boiska tej drugiej z wymienionych szkół, odbywać się będą zajęcia, które zaplanowano na 14, 21 i 28 sierpnia. Jak informuje Katarzyna Sosnowska, dyrektor kłomnickiego GOK-u, weźmie w nich udział około dwudziestu osób.

– Niedawno ruszyły zapisy, także są jeszcze wolne miejsca i czekamy na zgłoszenia chętnych. Kryterium wieku nie gra roli, więc każdy kto chciałby wziąć udział w warsztatach, niezależnie czy zalicza się do grona młodzieży czy już osób starszy, jest mile widziany – mówi.

Uczestnicy będą ćwiczyć między innymi przyjęcie zrzutu spadochronowego, poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a także ogólne zasady topografii i obsługę busoli. Szkoleniowcy sporo czasu poświęcą też na przekazanie wiedzy z zakresu sztuki posługiwania się bronią białą. Oczywiście będzie też i praktyka. Kursanci poćwiczą strzelanie z łuku i rzucanie włócznią. 

Na 17 września z kolei, Fundacja na rzecz Promocji i Rozwoju Sołectwa Karczewice wspólnie z kierownictwem szkoły w Garnku, szykuje partyzancki bieg na orientację. To wydarzenie kierowane jest akurat do uczniów podstawówek z terenu gminy. Dla młodzieży, która weźmie udział w warsztatach, to doskonała okazja na praktyczne sprawdzenie nabytych umiejętności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter