fbpx

Mstów

Ruszył nabór wniosków dla chętnych, którzy chcieliby usunąć azbest ze swoich posesji

fot. Fotolia

Tutejszy urząd gminy zamierza ubiegać się o pozyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów demontażu, odbioru, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest z budynków stanowiących własność mieszkańców. Zainteresowani muszą się jednak pospieszyć.

Środki, o które zamierza ubiegać się gmina pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i będą rozdysponowywane w ramach ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest.

To od pozyskania tego dofinansowania uzależniona będzie realizacja wspomnianego zadania na terenie mstowskiego samorządu. Dofinansowanie obejmie wówczas całokształt kosztów związanych z demontażem, odbiorem, transportem, a także specjalistycznym unieszkodliwieniem wyrobów azbestowych z budynków stanowiących prywatną własność.

– W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia. Co równie istotne, dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia – zaznaczają gminni urzędnicy.

Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem powinny najpóźniej do 11 marca złożyć w urzędzie gminy wniosek wraz z kompletem niezbędnych dokumentów.

– Do wniosku należy dołączyć kolorowe zdjęcie wyrobów zawierających azbest wraz z opisem zawierającym dokładny adres posesji oraz danymi składającego wniosek. W dokumentach, które do nas trafią musi się znaleźć także ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających ten minerał. Ponadto w przypadku, gdy prawo własności do nieruchomości posiada kilka osób, to należy też dołączyć pisemną zgodę poszczególnych współwłaścicieli na wykonanie prac – dodają.

Wszelkie niezbędne druki można znaleźć na oficjalnej stronie gminy, a także w siedzibie urzędu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter