fbpx

Mstów

Sesja w nowej scenerii i jednogłośne absolutorium dla Tomasza Gęsiarza

fot. Urząd Gminy Mstów

Jak każdego roku, do końca czerwca, radni gminni muszą podjąć uchwałę absolutoryjną. Jest ona wyrazem wotum zaufania, lub jego braku, dla pracy wójta na rzecz samorządu. W przypadku wójta Mstowa przedstawiciele władzy uchwałodawczej nie mieli wątpliwości. Jednogłośnie poparli politykę i sposób zarządzania gminą przez obecnego włodarza.

Sesja odbyła się po raz pierwszy w szczególnym anturażu, w pięknie zmodernizowanej, nowoczesnej i multimedialnej sali plenarnej urzędu.

– Wreszcie doczekaliśmy się nowoczesnego pomieszczenia, które jest miejscem uniwersalnym. Służy również jako lokal wyborczy, do licznych spotkań z mieszkańcami, gośćmi czy też do zebrań sołeckich – podkreślają miejscowi urzędnicy.

Nim jednak radni pochylili się nad uchwałą absolutoryjną, wójt przedstawił raport o stanie gminy, zawierający szczegółowe podsumowanie wszystkich działań władzy wykonawczej, jakie zostały przedsięwzięte w roku poprzedzającym. Żaden z radnych nie miał wątpliwości, że Gęsiarz rzetelnie wywiązał się ze swoich obowiązków.

– Absolutorium jest dla mnie bardzo ważne. Jest potwierdzeniem, że państwo akceptują i doceniają moją codzienną pracę. Samorząd to jednak sport zespołowy. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi na co dzień – zwrócił się do radnych na sesji. – Dziękuję skarbnik gminy Marii Skibińskiej za czuwanie nad finansami. Dziękuję sekretarz gminy Sylwii Kuban i mojej zastępczyni Małgorzacie Grabowskiej. Dziękuję moim pracownikom, kierownikom jednostek organizacyjnych i pomocniczych. Dziękuję również radnym i sołtysom za cenne podpowiedzi i wskazówki. Razem pozytywnie kreujemy wizerunek nasz gminy – dodał do zebranego na sesji grona.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter