fbpx

Panki

Siedmioro poszkodowanych w tym czwórka dzieci. Groźne zderzenie dwóch szkolnych autobusów

fot. Fotolia

Na skrzyżowaniu ulicy Tysiąclecia z ulicą Górniczą w Pankach doszło w miniony czwartek do poważnego wypadku. W obu autobusach znajdowały się dzieci. Siedmioro osób z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do częstochowskiego szpitala.

Jak wstępnie ustalili kłobuccy funkcjonariusze, 74-letni kierowca autobusu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mężczyźnie kierującemu podobnym pojazdem, w który następnie uderzyła 41-letnia kobieta siedząca za kierownicą osobowego fiata. Z relacji policjantów wynika, iż najprawdopodobniej nie zachowała należytej odległości.

W pierwszym z autokarów kierowca przewoził czworo pasażerów, w tym trójkę dzieci. Natomiast w drugim, kierujący wiózł aż czterdzieścioro dwoje dzieci i trójkę ich opiekunów. Miały one od siedmiu do dziesięciu lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu kłobuckiego.

Kierowca jednego z autobusów oraz opiekunowie dzieci zostali na miejscu przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy byli trzeźwi. Kierowcy drugiego autobusu, z uwagi na obrażenia, nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Od obu z kolei została pobrana krew w celu sprawdzenia czy nie znajdowali się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter