fbpx

Kłomnice

Strażacy wybudują plenerową kręgielnię. Wieś zyska kolejną atrakcję

fot. Pixabay

Ochotnicza Straż Pożarna Karczewice-Garnek po raz kolejny pozyskała spore pieniądze na modernizację infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej. Tym razem do druhów trafi niemal 109 tys. zł na rozbudowę placu zabaw w Karczewicach.

Miejscowa OSP, włączona w czerwcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, nie po raz pierwszy udowodnia, że potrafi dbać o dobro mieszkańców miejscowości, i to nie tylko w zakresie ich bezpieczeństwa pożarowego, ale również kreowania pięknej, funkcjonalnej i przyjaznej do życia przestrzeni publicznej.

Podobnie jak w minionych latach, projekt zgłoszony w tym roku przez miejscowych druhów został wybrany do dofinansowania w konkursie zorganizowanym przez LGD „Razem na wyżyny”.

Wcześniej wystarano się o grant w wysokości ponad 25 tys. zł na zakup dwóch urządzeń zabawowych – trzydziestometrowej tyrolki oraz ścianki wspinaczkowej, a w 2021 roku na doposażenie terenu rekreacyjnego, ponownie pozyskując pieniądze z LGD, choć już w dużo wyższej, bo sięgającej aż 75 tys. zł kwocie.

Za to zakupiono huśtawki, bujaki, różnorodne domki czy urządzenia zabawowe ze zjeżdżalniami i przeszkodami. Postanowiono przy okazji powiększyć obszar placu zabaw i podnieść bezpieczeństwo korzystających, co poskutkowało jego przeniesieniem na nową działkę przy ulicy Łąkowej.

Najnowsza inwestycja bez wątpienia poprawi estetykę wsi, ale co ważniejsze, da mieszkańcom kolejny asumpt do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Lokalny teren rekreacyjny zostanie rozbudowany, zyska plenerową kręgielnię. Pozyskane prawie 109 tys. zł ma pokryć całość wydatków na ten cel.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter