fbpx

Mstów

Sukces pierwszej odsłony kiermaszu wielkanocnego w Mstowie nie pozostawia złudzeń, że będą kolejne

fot. Piotr Biernacki

W niedzielę 3 kwietnia na rynku w Mstowie odbyła się pierwsza edycja Mstowskiego Kiermaszu Wielkanocnego. Jak relacjonują organizatorzy, przygotowane przez miejscowe koła gospodyń wiejskich wydarzenie przyciągnęło spore grono mieszkańców.

Pomysł organizacji I Mstowskiego Kiermaszu Wielkanocnego narodził się zaraz po sukcesie połączonego z Mikołajkami Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

– Korzystając z niesamowitej energii oraz talentu pań z kół gospodyń wiejskich stworzono imprezę, która pewnie już na stałe pojawi się w kalendarzu gminnych uroczystości – prognozują miejscowi urzędnicy.

I niewątpliwie, sądząc po zainteresowaniu najnowszym przedsięwzięciem, profetyczne spostrzeżenia pracowników lokalnego samorządu mają realną szansę na to, by się ziścić. Przede wszystkim sprzyja temu kubatura mstowskiego rynku, który pozwala na to, by rozstawić na płycie szereg stoisk i pomieścić wszystkich chętnych wystawców.

– Stoiska KGW rozstawiono na płycie rynku w formie kwadratu, wokół centralnie ustawionej kolorowej, ogromnej pisanki i symbolicznej palmy wielkanocnej, która po zmroku zyskała klimatyczne podświetlenie – kontynuują urzędnicy.

Każde koło gospodyń wiejskich miało swój namiot, gdzie prezentowana była szeroka oferta wyrobów zarówno rękodzielniczych, jak i tych typowo wielkanocnych. Na przygotowanych stołach wylądowało mnóstwo ozdób, świątecznych stroików czy wypieków, które każdy zainteresowany mógł skosztować na miejscu oraz zakupić do domu.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników kiermaszu okazał się Zajączek, który rozdawał dzieciom czekoladowe jajka. Ich czas umilało dodatkowo stoisko serwujące bez ograniczeń watę cukrową i popcorn. Nie zabrakło też konkursów i zabaw.

– Choć było trochę chłodno, to gorąca atmosfera zdopingowała naszych mieszkańców do uczestnictwa w I Mstowskim Kiermaszu Wielkanocnym. I za ten wspólnie spędzony czas wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję. Równie wielkie podziękowania należą się także naszym paniom z działających na terenie gminy kół gospodyń wiejskich, które współorganizowały to wydarzenie – podkreśla wójt Tomasz Gęsiarz, pomysłodawca imprezy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter