fbpx

Mstów

Święty Mikołaj w tym roku też pojedzie na Kresy. Gmina ponownie włączyła się do akcji pomocy rodakom

fot. Urząd Gminy Mstów

Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie po raz kolejny organizuje akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Kierowane przez ks. Ryszarda Umańskiego stowarzyszenie we współpracy z gminami, placówkami oświatowymi i przedsiębiorcami realizuje misję wsparcia rodaków zamieszkujących na wschodnich rubieżach dawnej Rzeczypospolitej.

Dzięki wspólnym staraniom, w które co roku włącza się także gmina Mstów, pomoc trafia do Polaków z Litwy, Białorusi czy Ukrainy.

– To cenna akcja, którą staramy się cyklicznie wspierać. Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku jest okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na dawnych Kresach Rzeczypospolitej – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączyły się placówki edukacyjne z terenu mstowskiego samorządu.
Uczniowie przy wsparciu swoich pedagogów przygotowali paczki dla dzieci z polskich szkół, w których znalazły się książki, przybory szkolne, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi od rówieśników z Polski.

– Paczki zostały zebrane w naszej szkole, a następnie przetransportowane do siedziby Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”, którego wolontariusze zawiozą je do krajanów z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Będzie to wyraz naszej pamięci i wsparcia dla tych, którzy pozostali na Kresach i kultywują tam polskie tradycje – wyjaśniają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter