fbpx

Miedźno

Szykują przebudowę starej szkoły. Będzie świetlica i mieszkania

W pierwszej połowie 2022 roku ma zakończyć się przebudowa budynku byłej szkoły w Izbiskach. W nowej przestrzeni powstanie świetlica wiejska oraz dwa mieszkania, a sam obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przetarg na to zadanie urzędnicy z Miedźna ogłosili już w grudniu ubiegłego roku. W założonym terminie wpłynęły cztery oferty od zainteresowanych zleceniem wykonawców. Gmina Miedźno na sfinansowanie przedsięwzięcia zarezerwowała 840 tys. zł.

Prace budowlane będą miały kompleksowy charakter. Na parterze przewidywana jest duża sala świetlicowa, zaplecze, magazyn na stroje ludowe i rekwizyty, spiżarnia czy doposażona w niezbędny sprzęt kuchnia. W projekcie zadbano także o nowe sanitariaty. Piętro przeznaczono natomiast na dwa mieszkania.

– Rozbudowane zostaną klatki schodowe, wzmocnione będą stropy i wymieniony dach. Podobnie jak wszystkie instalacje wewnętrzne. Budynek ponadto zostanie docieplony wełną mineralną oraz styropianem. Zyska nowoczesną elewację, a jego ogólny wygląd dopełnią nowe okna i drzwi zewnętrzne, wiatrołap oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowane zostanie ponadto przylegające do niego otoczenie. Finalnie ma powstać budynek o łącznej powierzchni użytkowej prawie 380 m² – informują gminni urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter