fbpx

Miedźno

Szykuje się kolejna duża inwestycja drogowa. Tym razem w Borowej

fot. Pixabay

Samorząd Miedźna pozyskał ponad 4,5 mln zł na projekt modernizacji układu komunikacyjnego w Borowej. To kolejne duże zadanie drogowe na terenie gminy, które wsparte będzie środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Według wstępnych szacunków przebudowa siedmiu ulic ma kosztować ponad 9,4 mln zł.

W pozyskiwaniu pieniędzy na zadania drogowe z tego rządowego programu urząd kierowany przez wójta Piotra Derejczyka jest wyjątkowo skuteczny. Jak do tej pory samorząd otrzymał z niego blisko 8 mln zł na sześć dróg w Miedźnie. Chodzi o ulice gen. Juliana Filipowicza, Łąkową, Dębową, Sosnową, Ogrodową i Polną. Przebudowa dwóch pierwszych już się zakończyła, a czterech kolejnych właśnie trwa. To zresztą największa obecnie gminna inwestycja, za prawie 10 mln zł.

Wniosek o wsparcie kolejnego zadania na gminnych szlakach, tym razem w Borowej, miejscowy urząd złożył do RFRD w ubiegłym roku. I choć został on pozytywnie zaopiniowany to trafił na listę rezerwową zadań rekomendowanych do dofinansowania. Znalazł się na siódmym miejscu, więc szanse na pieniądze były spore. Musiały powstać tylko oszczędności przetargowe na zadaniach z listy podstawowej.

– 12 października dotarła do nas świetna informacja. Pojawiły się wolne środki w Funduszu, które pozwolą przenieść zgłoszone przez nas zadanie na listę podstawową do dofinansowania. Oznacza to, że nasz samorząd otrzyma ponad 4,5 mln zł wsparcia na jego realizację – podkreśla wójt Piotr Derejczyk.

Jak informuje ponadto urząd gminy, inwestycja przewiduje modernizację odcinków o długości łącznej ponad 4,1 kilometra. Do przebudowy ma iść siedem dróg – ulice: Główna, ks. A. Morawca, Wesoła, Nadrzeczna, Sosnowa, Dębowa i Brzozowa. Prace mają potrwać do końca trzeciego kwartału 2026 roku. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter