fbpx

Miedźno

Trybuny na boisku w Miedźnie czeka modernizacja. Samorząd zakupi system modułowy

fot. Pixabay

Miejscowi urzędnicy pozyskali 15 tys. zł na modernizację trybun na obiekcie sportowym w Miedźnie. Środki pochodzą z „Inicjatywy sołeckiej” – konkursu organizowanego przez urząd marszałkowski. Stosowną umowę dotacji miejscowe władze podpisały z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego 5 lipca w podczęstochowskim Olsztynie.

Zakup nowoczesnej i trwałej mobilnej trybuny umożliwi uczestnictwo w wydarzeniach sportowych pięćdziesięciu kibicom. Całkowity koszt zadania wyniesie około 30 tys. zł.

– Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców sołectwa. Obecne trybuny użytkowane są od 2001 roku. Ich stan nie jest najlepszy, gdyż znajdują się na nasypie, który ulega obsunięciom, a i drewniane siedziska ulegają ciągłej degradacji wywołanej warunkami atmosferycznymi – zaznacza Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

Jak podkreśla, rozwiązanie takie pozwoli w przyszłości rozbudować trybuny o kolejne moduły i tym samym znacznie powiększyć ilość dostępnych miejsc. Tutejsze władze liczą, że dzięki inwestycji znacznie poprawią się warunki organizowania imprez sportowych na obiekcie, z którego na co dzień korzysta Klub Sportowy „Grom” Miedźno, szkolący przecież wielu młodych piłkarzy.

– Ich najwierniejsi kibice – rodzice, dziadkowie, kuzyni, wujkowie czy też ciocie – będą mogli w komfortowych warunkach dopingować pociechy, co z pewnością przyczyni się również do integracji lokalnej społeczności i podniesienia atrakcyjności widowisk – mówi Piątek.

Województwo w powiatach kłobuckim, częstochowskim i myszkowskim dofinansowało łącznie dwadzieścia osiem zadań na łączną kwotę blisko 900 tys. zł. Całkowita pula środków na zadania w sołectwach sięgnęła z kolei 4 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter