fbpx

Mstów

Turniej piłki nożnej. Miejscowa drużyna tym razem nie stanęła na wysokości zadania

fot. Urząd Gminy Mstów

3 grudnia w Mstowie miał miejsce halowy turniej piłki nożnej. W wydarzeniu, nad którym patronat objął wójt Tomasz Gęsiarz, wzięło udział pięć drużyn.

Wydarzenie skupiło zawodników Warty Mstów, Pogoni Kłomnice, Polonii Poraj, Sokoła Olsztyn i Lotnika Kościelec z rocznika 2012 i 2013. Drużyny miały możliwość rozegrania meczów w systemie każdy z każdym, z czego poszczególne z nich trwały po siedemnaście minut.

– Rozegrane spotkania opiewały w wiele ciekawych akcji i sytuacji podbramkowych, nie brakowało również spektakularnych parad bramkarskich. Zgromadzona na widowni publiczność mogła obserwować bardzo ciekawe zawody – relacjonują pracownicy urzędu gminy. – Po rozegraniu dziewięciu kolejek dwie drużyny – Lotnik Kościelec i Pogoń Kłomnice – miały taką samą liczbę punktów, a harmonogram turnieju ułożył się tak, że najważniejszy mecz, ten decydujący o zwycięstwie, został rozegrany jako ostatni – dodają.

Jak podkreślają organizatorzy, obie ekipy zaprezentowały ciekawą i ofensywną grę. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Kościelca, pokonując rówieśników z Kłomnic. Trzecia lokata przypadła w udziale Polonii Poraj, czwarte miejsce zajęli piłkarze z Olszyna, natomiast gospodarze tym razem musieli pogodzić się z ostatnim miejscem.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz torbę z upominkami, a drużyny – piłki. Dla trzech najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli pamiątkowe puchary. Wręczono też wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika zarówno turnieju, jak i w każdej z drużyn, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców.

Najlepszym zawodnikiem tego wydarzenia okazał się Maksymilian Palacz z Pogoni Kłomnice. Wśród bramkarzy nie miał sobie równych Filip Jaźwiec z Lotnika Kościelec, a królem strzelców z dorobkiem aż jedenastu bramek został Daniel Wylazowski, jego klubowy kolega.

Za najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn uznano z kolei Jonasza Kozę (Warta Mstów), Szymona Dudka (Sokół Olsztyn), Tymona Ciępkę (Polonia Poraj), Szymona Remsa (Pogoń Kłomnice) oraz Huberta Juszczyka (Lotnik Kościelec).

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter