fbpx

Mstów

Urząd przygotowuje kolejne inwestycje. Zlecono opracowanie projektów

fot. Urząd Gminy Mstów

Osiem nowych projektów przyszłych gminnych inwestycji zostało zleconych do opracowania. Dokumentacja będzie pierwszym krokiem do realizacji przebudowy dróg, termomodernizacji budynków publicznych czy uzupełnienia oświetlenia ulicznego.

Pośród przedsięwziętych zamierzeń zdecydowaną większość stanowią oczekiwane przez mieszkańców modernizacje odcinków dróg. Przebudowy doczeka się między innymi ulica Kamienna w Mstowie.

– Po wykonaniu ulicy Kopernika jest to kolejna niezwykle ważna inwestycja drogowa, chociażby z uwagi na poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie ulicy Partyzantów, w której to okolicy znajdują się szkoła i cmentarz – podkreśla Tomasz Gęsiarz, wójt gminy.

Na poprawę infrastruktury może liczyć także społeczność Srocka, gdzie zrobiony będzie kilometrowy odcinek jednej z gminnych dróg, a także remont miejscowej remizy OSP.

Osiedlowe szlaki zostaną poprawione w Wancerzowie, w sumie cztery odcinki ulic: Modrzewiowej, Sosnowej, Klonowej i Dębowej. Krasice mogą się z kolei spodziewać prac na ulicy Krótkiej.

Samorządowe mienie zostanie ulepszone ponadto poprzez modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie oraz termomodernizację szkoły w Krasicach. W tym przypadku zlecono wykonanie audytu energetycznego pod potrzeby planowanej inwestycji.

Rozbudowa oświetlenia ulicznego czeka również ulicę Źródlaną w Mstowie. To prawie ośmiuset metrowy odcinek od ulicy Ogrodowej do Wolności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter