fbpx

Mstów

W Małusach Wielkich powstał blisko kilometrowy odcinek drogi transportu rolnego

fot. Urząd Gminy Mstów

Przed modernizacją była to droga gruntowa o nierównej nawierzchni, z licznymi zastoiskami wody, które utrudniały dojazd maszynami rolniczymi do przyległych pól. Teraz tego problemu już nie będzie, a okoliczni rolnicy bez problemu dojadą do swoich areałów.

Realizacja przebudowy polegała na położeniu nawierzchni asfaltobetonowej, a także wykonaniu utwardzonych poboczy i zjazdów. Remont nie tylko poprawił funkcjonalność drogi poprzez polepszenie jej parametrów technicznych, ale i zdecydowanie wpłynął na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Całkowita długość tej arterii liczy dziewięćset dziewięćdziesiąt metrów, a jej szerokość to trzy i pół metra z mijankami. Przebudowany odcinek stanowi element „Szlaku Warowni Jurajskich” między Mstowem, a Małusami Wielkimi. W tym roku urząd gminy planuje wykonać kolejny odcinek drogi, tym razem od Mstowa.

– Chcemy złączyć nakładką asfaltową Małusy Wielkie i Mstów, co też przełoży się na utworzenie ciekawego połączenia turystycznego, szczególnie dla rowerzystów i pieszych, gdyż ten teren jest wyjątkowo interesujący pod kątem przejażdżek rowerowych czy choćby spacerów – informują urzędnicy.

Modernizacja drogi w Małusach Wielkich dofinansowana została ze środków pochodzących z budżetu województwa śląskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter