fbpx

Kłomnice

W Rzerzęczycach powstanie strefa sportowo-rekreacyjna. Gmina pozyskała na ten cel 50 tys. zł

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kłomnicki urząd gminy otrzyma z resortu sportu dofinansowanie na realizację Otwartej Strefy Aktywności w Rzerzęczycach. Pieniądze przyznano w ramach nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu budowę sieci ogólnodostępnych miejsc aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Otwarta Strefa Aktywności, która zostanie stworzona we wspomnianej miejscowości, będzie miała wielofunkcyjny charakter. To odpowiedź na sugestie mieszkańców, którzy oczekują, iż w gminie powstawać będą nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne. Takie, które umożliwią aktywne spędzanie czasu, a użytkownikom w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej zapewnią miejsce do integracji.

– Jestem przekonany, że strefa, którą wybudujemy, w znaczący sposób poprawi nie tylko jakość życia mieszkańców, ale także wpłynie na podniesienie estetyki przestrzeni publicznej w tym miejscu – cieszy się wójt Piotr Juszczyk.

W jej ramach zbudowana zostanie plenerowa siłownia składająca się z szeregu różnych urządzeń oraz strefa relaksu. W niej z kolei, oprócz ławek, pojawią się zamontowane na stałe do podłoża urządzenia do gier edukacyjnych. Będzie można w tym miejscu pograć na przykład w szachy.

Całość realizacji inwestycji musi zakończyć się najpóźniej w połowie października.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter