fbpx

Kłomnice

W tym przedszkolu stawiają na szerokie promowanie czytelnictwa wśród maluchów

fot. Pixabay

Pedagodzy z przedszkola w Rzerzęczycach zamierzają zorganizować 20 maja gminny konkurs recytatorski. Mają nadzieję, że będzie to następne wydarzenie z cyklu, które zachęci wychowanków przedszkoli do jak najczęstszego sięgania po literaturę dziecięcą.

Organizacja konkursu recytatorskiego to kolejny element podejmowanych w gminie działań, których celem jest dalsza promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców. Placówka w Rzerzęczycach pozyskała niedawno wsparcie finansowe z budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych. Wcześniej, we współpracy z Biblioteką Publiczną w Kłomnicach, nauczycielki wychowania przedszkolnego zorganizowały spotkanie z Elżbietą Stępień, autorką książek dla dzieci.

– Stało się ono początkiem wydarzenia o cyklicznym charakterze, w ramach którego wychowankowie naszej placówki będą mieli szansę poznawania autorów literatury dziecięcej – informuje Katarzyna Ryś, pedagog ze wspomnianego przedszkola.

Placówka co roku uczestniczy też w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

– Organizując to wydarzenie, zachęcamy do włączania się zarówno rodziców naszych wychowanków, jak i wszystkich zainteresowanych przedstawicieli lokalnej społeczności – dodaje Agata Klęk, jej koleżanka. 

Jak podkreślają obie panie, przedszkole przystąpiło również do programu promującego czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodzin. Podopieczni mieli możliwość uczestnictwa w akcji „Dzień głośnego czytania”, a dzięki nawiązaniu współpracy z rzerzęczycką filią Biblioteki Publicznej w Kłomnicach maluchy odbyły warsztaty w bibliotece, których przedłużeniem stały się zajęcia w przedszkolu.

Nauczycielki sporej szansy w dalszym rozwoju czytelnictwa w placówce, w której pracują, upatrują w pozyskaniu z resortu edukacji pieniędzy na stworzenie przedszkolnej biblioteczki.

– Na bieżąco jest ona uzupełniana o pojawiające się nowości wydawnicze, które zostały zakupione dzięki funduszom pozyskanym ze wspomnianego projektu. Głównym założeniem biblioteczki jest umożliwienie wychowankom przedszkola wypożyczania do domu dostępnych w księgozbiorze pozycji – podkreślają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter