fbpx

Kłomnice

W ubiegłym roku wystąpiła Cleo, w tym zagra Afromental

fot. Pixabay

8 czerwca odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Folklorystycznego „Zza Miedzy”. W roli głównej gwiazdy na scenie pojawi się grupa Afromental. Organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach festiwal stał się już uznaną marką na arenie folkowych eventów w regionie.

– Wielką wagę przywiązujemy do promocji folkloru. Przegląd zespołów ludowych okraszony topowymi elementami pop-kultury tworzy prawdziwą mieszankę wrażeń i emocji. Połączenie tradycji z nowoczesnością to formuła, która się sprawdza. W ubiegłych latach na festiwalu pojawiały się prawdziwe tłumy mieszkańców. Promujemy dziedzictwo lokalności, rękodzieło i nasze produkty, a przy okazji milo spędzamy czas, dobrze się bawimy i integrujemy naszą społeczność. Atrakcji nie zabraknie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie – mówi wójt Piotr Juszczyk.

W ubiegłym roku na imprezie zaprezentowało się siedemnaście zespołów. Do tegorocznej edycji właśnie wystartowały zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja. Wszelkich informacji udziela koordynatorka przeglądu Marta Gonera, z którą można skontaktować się pod numerem tel. 34 333 68 30.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter