fbpx

Kłomnice

W Zawadzie działa klub wsparcia dla mieszkańców

fot. Pixabay

Wraz z początkiem roku na terenie gminy rozpoczęła działalność nowa placówka terapeutyczna – Klub Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Klub ma na celu społeczną integrację oraz aktywizację, rozwijanie zainteresowań, pomoc w twórczym wypełnianiu wolnego czasu dla tych mieszkańców gminy, którzy borykają się z zaburzeniami psychicznymi.

– Chodzi zarówno o choroby z tego zakresu, jak i niepełnosprawność intelektualną potwierdzoną diagnozą lekarza psychiatry lub orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności – informują inicjatorzy całego przedsięwzięcia.

I jak dodają, na terenie ośrodka organizowane będą zajęcia o charakterze terapeutycznym, integracyjnym, wspierającym i edukacyjnym. Klub w ramach swojej pracy będzie realizować działania w zakresie wsparcia i poradnictwa psychologicznego zarówno dla jego uczestników, jak i ich rodzin.

– Oprócz tego odbywać się będą zajęcia z zakresu treningu umiejętności społecznych, treningu kulinarnego czy terapii zajęciowej. Nie zabraknie również różnorodnych zajęć świetlicowych dostosowanych do możliwości i potrzeb uczestników – słychać w placówce.

Co istotne udział w zajęciach klubowych jest bezpłatny. Maksymalnie w zajęciach będzie mogło brać udział piętnaście osób. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter