fbpx

Mstów

Wkrótce ruszą prace związane z rozbudową oświetlenia na terenie gminy

fot. Fotolia

Mstowscy urzędnicy wyłonili w przetargu wykonawcę, który będzie odpowiadał za instalację stu czterech nowych latarni typu LED. Zostaną one rozlokowane w sześciu miejscowościach leżących na terenie tutejszego samorządu.

Jak podkreśla wójt Tomasz Gęsiarz, w wyniku zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w ostatnich latach, duża część gminnych terenów została przekształcona pod zabudowę mieszkaniową. Siłą rzeczy pociąga to za sobą między innymi konieczność wykonania w przestrzeni publicznej dodatkowego oświetlenia ulicznego.

Na to zadanie tutejsza administracja pozyskała prawie 1,8 mln zł z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”. W wyniku rozstrzygniętego tyle co postępowania przetargowego, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Memfis z Olszyny w gminie Herby. Zakres rzeczowy prac obejmuje między innymi wykonanie wykopu, montaż słupów i wysięgników, jak i montaż opraw LED z wbudowanym systemem redukcji strumienia świetlnego.

– Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał trzynaście miesięcy na sfinalizowanie całego przedsięwzięcia – informują mstowscy urzędnicy.

Nowe latarnie pojawią się w sześciu miejscowościach. Najwięcej, bo dwadzieścia pięć sztuk, stanie w Mstowie przy ulicy Źródlanej i na terenie rekreacyjnym Tasarki. O jedną mniej wykonawca zainstaluje w Brzyszowie wzdłuż ulicy Olsztyńskiej, natomiast kolejnych dwadzieścia jeden latarni pojawi się w Kłobukowicach. Dwadzieścia lamp zamontują w Wancerzowie w ciągach ulic Leszczynowej, Przyjaznej, Słonecznej i Gminnej, osiem sztuk w Jaskrowie przy ulicy Chabrowej, a wzdłuż ulicy Górnej w Zawadzie stanie sześć nowych punktów świetlnych.

– Projekty kilku odcinków oświetlenia ulicznego zostały wskazane bezpośrednio przez mieszkańców i wykonane w ramach funduszu soleckiego – dodaje wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter