fbpx

Miedźno

Wspólne działania z kłobucką policją. Gmina rozdała kierowcom gadżety

fot. Urząd Gminy Miedźno

Ulotki edukacyjne, gadżety i jednorazowe alkotesty — to upominki od gminy Miedźno dla kierowców, którzy kontrolowani byli na terenie samorządu podczas dużej, ogólnopowiatowej akcji badania trzeźwości.

Działania lokalnych stróżów prawa miały bardzo duży rozmach. 15 października skontrolowano w sumie ponad pięciuset pięćdziesięciu kierowców. W stanie po spożyciu złapano za kółkiem jednego delikwenta w Kłobucku, u którego badanie wykazało ponad jeden promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 53-latkowi nawet dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata.

– Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. W takich przypadkach warto udać się do najbliższej jednostki policji i przebadać na zawartość alkoholu. Dopiero wówczas, gdy jesteśmy trzeźwi, ruszajmy w podróż – podkreślają i apelują kłobuccy funkcjonariusze, podsumowując swoje działania.

Na terenie gminy Miedźno w prowadzoną akcję włączyła się także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Dla wszystkich kontrolowanych na obszarze naszego samorządu kierowców przygotowaliśmy specjalne upominki. Otrzymywali oni od Wojciecha Tałajczyka, przewodniczącego GKRPA, ulotki informacyjne, gadżety oraz jednorazowe alkotesty. Nie zabrakło również rozmów o zagrożeniach, jakie mogą być skutkiem prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter