fbpx

Kłomnice

Wspólne zaangażowanie może odwrócić niekorzystny trend w temacie obwodnicy, ale czas goni

fot. Pixabay

Wójt Piotr Juszczyk zachęca mieszkańców gminy do udziału w konsultacjach społecznych realizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury. – Wystarczy pobrać plik ze strony urzędu, wypełnić go i wysłać pod adres internetowy wskazany w dokumencie. Zawalczmy wspólnie o obwodnicę – apeluje włodarz.

Niestety na liście stu obwodnic, jakie w ramach rządowego programu przewidziano do budowy w latach 2020-2030, zabrakło Kłomnic. Gmina znalazła się na liście rezerwowej. Niemniej jednak jej władze szansę na sukces upatrują w trwających konsultacjach społecznych. Te z kolei realizuje resort kierowany przez ministra Andrzeja Adamczyka.

Właśnie to narzędzie postanowił wykorzystać miejscowy samorząd. Z pomocą mieszkańców wójt Piotr Juszczyk zamierza spróbować przekonać rząd do przesunięcia kłomnickiego zadania na listę podstawową. Ze zgłaszaniem wniosków trzeba się jednak pospieszyć. By cała operacja okazała się skuteczna, konieczne jest zmobilizowanie jak największego grona. Termin upływa 20 marca.

– Na stronie urzędu gminy zamieściliśmy formularz. Wystarczy go pobrać, wypełnić i wysłać jak najszybciej, najlepiej drogą mailową na adres: konsultacje100@mi.gov.pl – tłumaczy wójt Juszczyk. – Tylko dzięki naszym głosom możemy zwiększyć szanse realizacji tej ważnej dla gminy inwestycji. Mamy mało czasu, ale jak wszyscy się zmobilizujemy to osiągniemy cel – dodaje.

Formularz można pobrać tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter