fbpx

Kłomnice

Z angielskim na śpiewająco. Ten powiatowy konkurs ma już sześcioletnią tradycję

fot. Shutterstock

Pod koniec kwietnia w Kłomnicach odbyła się szósta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim.

Na zaproszenie Agnieszki Kloczkowskiej i Joanny Suligi, które organizują to cykliczne wydarzenie, odpowiedziało dziesięć placówek oświatowych z terenu powiatu oraz Częstochowy. W konkursie nie zabrakło też uczennic szkoły w Kłomnicach.

Występy nastolatków oceniane były przez trzyosobowe jury w osobach Marcina Gały, kapelmistrza lokalnej orkiestry, Renaty Krawiec z kłomnickiego GOK-u oraz anglistki Ewy Nieszporek.

Decyzją jurorów Grand Prix powędrowało do rąk Julii Drożdżyńskiej z Garnka. Pierwsze miejsce przypadło natomiast Natalii Kupczyk z Częstochowy. Na drugiej lokacie uplasował się Jakub Szymczak ze Skrzydlowa, a trzecie miejsce na podium zajęła Adrianna Tyrek z Mykanowa.

Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymały je Klaudia Wrońska z Garnka, Nikola Cuber ze szkoły w Jamkach-Korzonku i Marika Jabłońska z Dąbrowy Zielonej.

Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, a także wydawnictwa Macmillan oraz Oxford University Press.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter