fbpx

Kłomnice

Za jedyne 10 złotych można dzieciom zapewnić pięć dni wakacyjnej rozrywki

fot. Pixabay

Pracownicy kłomnickiego środka kultury we współpracy z lokalną biblioteką, organizują dla dzieci kolejną edycję letnich zajęć. Wystarczy tylko zgłosić malucha i poświęcić dziesięciozłotowy banknot.

Wspomniane zajęcia w tym roku odbędą się w terminie pomiędzy 9, a 13 lipca. Osoby, które odpowiadają za realizację projektu, mają w programie przygotowane szereg atrakcji o zróżnicowanym i dopasowanym pod różne gusta charakterze.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowali dla najmłodszych mieszkańców zabawy i animacje teatralne. Uczestnicy stworzą dziecięcy kabaret oraz będą odgrywać różne scenki. Wtorek z kolei upłynie pod znakiem aktywności sportowej.

– Na ten dzień chcemy zaproponować dzieciom gry sprawnościowe. Będą miały one również okazje pograć w tenisa stołowego czy wziąć udział w zajęciach zumby – informują pracownicy GOK-u.

Kolejny upłynie na nauce budowy kolorowych latawców. Konstrukcje, które powstaną, będzie można również przetestować w popołudniowych zawodach. W czwartek natomiast dzieci pojadą do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka”, która mieści się we Wręczycy Wielkiej, w powiecie kłobuckim. Tam pojeżdżą na koniu i skosztują przygotowanych na ognisku pieczonek.

 

Piątek także będzie dniem na łonie natury. Mali mieszkańcy gminy będą mieli okazję poznać paletę ogrodowych, polnych i leśnych ziół. Aktywności w terenie towarzyszyć będą różne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy na te zajęcia, muszą najpierw zgłosić się do organizatorów. Tygodniowy koszt udziału dziecka w nich to zaledwie 10 zł. Zajęcia będą odbywały się w filii biblioteki w Pacierzowie w godz. 10-14 z wyjątkiem tych zaplanowanych na 12 lipca. W czwartek zaczną się o godz. 9, a skończą o 15.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter