fbpx

Miedźno

Za pieniądze z ministerialnych grantów udało się wyposażyć gminne szkoły w sprzęt komputerowy

fot. Urząd Gminy Miedźno

Do placówek oświatowych z terenu gminy trafiło w sumie czterdzieści osiem laptopów. Na zakup komputerów wraz z niezbędnym osprzętem gmina pozyskała granty na łączną kwotę 115 tys. zł.

Pieniądze, o które wystarali się gminni urzędnicy pochodzą z dwóch programów wdrożonych przez resort cyfryzacji.

– Kilka miesięcy temu, korzystając z programu „Zdalna Szkoła”, wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie zakupu dwudziestu laptopów. Otrzymaliśmy grant w kwocie 60 tys. zł. Za oszczędności po pierwotnym przetargu udało się dokupić kolejne sześć sztuk sprzętu – mówi Daria Piątek z urzędu gminy.

Wówczas do uczniów z Miedźna powędrowało trzynaście egzemplarzy, dziewięć do szkoły w Ostrowach nad Okszą, a cztery do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej.

– Pod koniec ubiegłego tygodnia przekazaliśmy koleją partię sprzętu. To kolejne dwadzieścia dwa komputery z niezbędnymi akcesoriami. Tym razem pozyskane pieniądze pochodziły z ministerialnego programu „Zdalna Szkoła+”. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie trafiło jedenaście sztuk, osiem do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą oraz trzy laptopy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej – informuje Piątek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter