fbpx

Miedźno

Za pozyskane dofinansowanie unijne zmodernizują kotłownię szkoły w Ostrowach nad Okszą

fot. Urząd Gminy Miedźno

Na terenie gminy Miedźno szykuje się kolejna ekologiczna inwestycja. Po budowie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, kompleksowej termomodernizacji szkoły w Mokrej i przygotowaniu podobnej inwestycji na remizach we Władysławowie i Borowej zmiany czekają kotłownię Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą.

To efekt pozyskania w ostatnim czasie dofinansowania unijnego, o które samorząd starał się w partnerstwie z gminą Przystajń. Na odnawialne źródła energii pozyskano 4,1 mln zł.

Znakomita większość z zapisanych w projekcie instalacji powstanie na terenie Przystajni. Tamtejsze gospodarstwa mieszkańców zyskają panele fotowoltaiczne, solary czy kotły na biomasę. I taki właśnie sprzęt do centralnego ogrzewania zamontowany będzie w Ostrowach nad Okszą.

– Obecna instalacja wykorzystująca paliwa kopalne, czyli miał, jest już mocno wyeksploatowana, ma niską sprawność i dużą awaryjność. Stąd wykonanie tej inwestycji jest niezwykle pożądane. Dwa automatyczne kotły opalane będą biomasą drzewną – informuje wójt Piotr Derejczyk.

Jak podkreśla urząd, każdy z nich będzie miał minimalną moc 249 kW. Przystosowane będą do pracy w układzie zamkniętym o dopuszczalnym ciśnieniu pracy pięciu barów oraz temperatury dopuszczalnej 95°C, które zasilą trzy obiegi grzewcze oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Modernizacji poddane mają zostać także niezbędne instalacje towarzyszące. Kotłownia wyposażona będzie także w awaryjne zasilanie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter