fbpx

Kłomnice

Zawody wznowione po dwuletniej pandemicznej przerwie

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Piętnaście drużyn strażackich wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, jakie odbyły się na terenie boiska LKS Orkan w Rzerzęczycach. Wydarzenie ponownie trafiło do kalendarza lokalnych imprez po przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi.

Osiem drużyn męskich, trzy kobiece i cztery drużyny młodzieżowe pojawiły się 5 września w Rzerzęczycach, by wziąć udział w kolejnej już edycji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem środowisk miejscowych OSP.

– Celem zawodów jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla – wyjaśnia Przemysław Zieliński, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kłomnicach.

Jak relacjonuje druh, na początku odbyła się weryfikacja zgłoszeń drużyn i odprawa ich dowódców. Wylosowana została kolejność startów, a także omówiono szczegóły sędziowania poszczególnych konkurencji. Chwilę po odprawie zawodnicy przeszli do rywalizacji.

– Najpierw odbyła się sztafeta pożarnicza w każdej kategorii, a następnie druga część zawodów czyli ćwiczenie bojowe popularnie nazywane „bojówką”. Niestety nie wszystkim drużynom udało się zadanie to wykonać bezbłędnie i komisja sędziowska musiała nałożyć punkty karne. Każdy zespół dawał z siebie wszystko. Rywalizacja w każdej kategorii była bardzo zacięta – przekonuje Zieliński.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajął team OSP Chorzenice-Witkowice i była to jedyna drużyna w tej kategorii. W grupie chłopców palma pierwszeństwa przypadła zawodnikom OSP Konary. Drugą lokatę zajęła drużyna z OSP Zdrowa, a trzecie miejsce OSP Rzerzęczyce.

W klasyfikacji drużyn kobiecych najlepszy wynik przypadł paniom z OSP Karczewice-Garnek, na drugim uplasowała się OSP Chorzenice-Witkowice, a na trzecim OSP Pacierzów.

Wśród seniorów prym wiosła OSP Zawada, drugie miejsce zajęła OSP Zdrowa, a trzecie OSP Konary. Dalej byli zawodnicy z Nieznanic, Chorzenic-Witkowic, Rzerzęczyc, Karczewic-Garnka i Pacierzowa.

– Cieszę się, że po dwuletniej przerwie nasi druhowie ponownie mieli okazję do tego, by zmierzyć się podczas tych zawodów – komentował wręczając uczestnikom nagrody, puchary i dyplomy Piotr Juszczyk, wójt Kłomnic i jednocześnie prezes zarządu tamtejszego oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter