fbpx

Mstów

Zbiornik został oczyszczony i uporządkowany za pieniądze z konkursu na najlepsze inicjatywy sołeckie

fot. Urząd Gminy Mstów

Zakończył się pierwszy etap prac przy zbiorniku wodnym w Kobyłczycach. W przyszłym roku gmina planuje dalszą kontynuację zagospodarowania tego terenu.

Zadanie związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie Kobyłczyce najpierw znalazło się na liście rankingowej, a następnie zostało dofinansowane w ramach tegorocznej edycji konkursu „Inicjatywa Sołecka”, który od kilku lat organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem konkursu jest umożliwienie mieszkańcom realizacji tych przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. O finansowe wsparcie ze środków budżetu województwa w jego ramach mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być środki funduszu sołeckiego.

Na początku lipca wójt Tomasz Gęsiarz w obecności gminnej skarbnik Marii Skibińskiej podpisał z przedstawicielem zarządu województwa stosowną umowę w tym zakresie. Jak się okazuje, na finalizację całego procesu nie trzeba było długo czekać. Na zlecenie urzędu gminy z dna zbiornika w pierwszej kolejności został usunięty zalegający muł.

– Jak się okazało, podczas prac jego warstwa sięgała blisko pół metra. Przy okazji na dnie znaleziono także wiele innych niespodzianek, między innymi wiele worków ze szkłem, głównie butelki – informują miejscowi urzędnicy.

Co więcej, za pomocą geokraty oraz siatki wyregulowano i wzmocniono brzegi zbiornika. Urzędnicy liczą, że realizacja tego zadania w znaczny sposób poprawi estetykę terenu rekreacyjnego oraz wizerunek samych Kobyłczyc. Tym bardziej że w planach jest kontynuowanie zagospodarowania jego najbliższej okolicy. Na razie w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wodnego znajduje się już plac zabaw, altana oraz siłownia zewnętrzna na świeżym powietrzu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter