fbpx

Poczesna

11 listopada w Poczesnej. Tym razem w innej formule

fot. Pixabay

Organizowane w gminie obchody Święta Niepodległości co roku charakteryzowały się uroczystą oprawą. Tegoroczne jednak, ze względu na trwające obostrzenia sanitarne, przybiorą zdecydowanie inne oblicze.

– Nie będzie wielkich zgromadzeń i tradycyjnych przemówień. Przed urzędem gminy oraz na wszystkich budynkach użyteczności publicznej, jak co roku oczywiście, wywieszone zostaną biało-czerwone flagi – deklaruje wójt Krzysztof Ujma.

W programie uroczystości przewidziano tradycyjne złożenie wiązanek. Włodarz wspólnie z przewodniczącą rady gminy Iwoną Chołą udadzą się z kwiatami pod tablicę upamiętniającą ks. Boguchwała Tuorę, pod pomnik św. Jana Pawła II w Poczesnej, pod obelisk we Wrzosowej oraz na cmentarz w Nieradzie, gdzie spoczywają bohaterowie II wojny światowej.

To w tej miejscowości, o godz. 11.30 w kościele parafialnym p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Jak podkreślają gminni urzędnicy, uczestnicy tego wydarzenia muszą pamiętać o tym, iż w świątyni będzie mogła znajdować się maksymalnie jedna osoba na 15 m².

– Bądźmy w tym szczególnym dniu razem, w duchowej łączności. Tegoroczna obchody skłaniają nas do refleksji i zadumy. Na przestrzeni wieków, jako naród, potrafiliśmy się jednoczyć w siłę oraz powstawać ze zgliszczy – apeluje włodarz.

Za pośrednictwem strony urzędu gminy zrealizowana zostanie także krótka część artystyczna w wykonaniu grupy wokalnej z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Muzycy pod kierunkiem Doroty Wiśniewskiej przygotowują na tę okazję wiązankę pieśni patriotycznych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter