fbpx

Poczesna

Otwarcie boiska w Zawodziu. Kosztowało około dwóch i pół miliona

fot. Aneta Nawrot/Urząd Gminy Poczesna

Choć formalny odbiór boiska w miejscowości Zawodzie miał miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku, to w niedzielę 10 września doszło do oficjalnego otwarcia tego obiektu sportowego.

Boisko powstało w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Lokalnego Centrum Aktywności Sołectwa Zawodzie. Jego murawa została ogrodzona, oświetlona, a także wyposażona w piłko-chwyty. Na etapie projektowania całej inwestycji zadbano też o nawodnienie i drenaż trawiastej płyty boiska.

Przy boisku zamontowano trybuny sportowe, a obok niego stanęły dwa kontenery pełniące rolę szatni dla zawodników oraz kadry trenerskiej. Aktualnie na płycie boiska odbywają się już pierwsze treningi zawodników Gminnego Klubu Sportowego „Grom” Poczesna.

Koszt realizacji tego przedsięwzięcia sięgnął około 2,5 mln zł. 10 proc. ze wspomnianej kwoty stanowił wkład własny gminy, pozostałą część sfinansowali podatnicy w ramach środków pochodzących z tzw. Polskiego Ładu.

Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu, choć od momentu jego odbioru minął już prawie rok, pojawił się projektant i wykonawca z firmy realizującej to zadanie. Zwyczajowo nie zabrakło parlamentarzystów, którzy w ferworze kampanii wyborczej znaleźli cenny czas, by zawitać także i do gminy oraz samorządowców z przedstawicielami lokalnej władzy na czele w osobach wójta Krzysztofa Ujmy i przewodniczącej rady gminy Iwony Choły.

Był tradycyjny pokropek, o który zadbał ks. Jarosław Sroka, proboszcz parafii w Poczesnej. Podczas spotkania nie zabrakło też wystąpień zaproszonych gości, którzy gratulowali obiektu, a miejscowej drużynie życzyli samych sportowych sukcesów.

Tego samego dnia odbył się również mecz ligowy pomiędzy GKS „Grom” Poczesna a MKS II Tauron Myszków i równolegle piknik rodziny, połączony z prelekcją na temat bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter