fbpx

Poczesna

Pierwsze miejsce Franciszka Szewczyka. Młody sportowiec łamie bariery i wygrywa

fot. Urząd Gminy Poczesna

Na przełomie stycznia i lutego w Czeskich Budziejowicach i w ośrodku narciarskim Lipno odbyły się zimowe igrzyska, w których rywalizowali sportowcy z czterech krajów – Czech, Słowacji, Polski i Węgier. Mieszkaniec Wrzosowej w jednej z konkurencji wywalczył pierwszą lokatę.

Franciszek Szewczyk, uczeń Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej, nie obijał się podczas minionych ferii. Wręcz przeciwnie, sześcioklasista pojechał do Czech, by wziąć udział w międzynarodowych zawodach 2ndV4 Winter Games Emil Open. Opłaciło się, bowiem zajął tam pierwsze miejsce w kategorii monosky z asystentem i do domu wrócił ze złotym medalem.

Borykający się z niepełnosprawnością uczeń placówki we Wrzosowej udowodnił, że największymi ograniczeniami są przede wszystkim te budowane we własnej głowie. Swoją wygraną pokazał, że jeśli tylko się je przełamie, zmierzając do celu konsekwentnie krok po kroku, nawet gdy tych kroków samemu nie można postawić i trzeba posiłkować się wózkiem, to przy odpowiedniej motywacji i woli walki można sięgnąć po laur zwycięstwa.

Po zajęciu pierwszego miejsca w swojej konkurencji Franek na laurach jednak nie spoczął. Pojechał do Białki Tatrzańskiej na obóz narciarski organizowany przez Fundację Aktywni Bez Barier, aby dalej szlifować swoje umiejętności i intensywnie trenować przed czekającymi go Mistrzostwami Polski, które odbędą się w marcu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter